VĒSTULE KULTŪRAS MINISTRIJAI

Labdien, Kultūras ministrija!

Vispirms – paldies par paraugstundu ierēdniecībā! Tomēr jūsu vēstulē nesaskatu saturisku atbildi sabiedrības (ne tikai manai) neizpratnei par to, kā miljons eiro var rezultēties tajā, ko ikviens interesents var atrast mājaslapā www.kulturaskarte.lv. Selektīvi ir jūsu vēstulē minētie fakti par kultūras patēriņu. Šī pati nevalstiskā organizācija "Culturelab", kuras pētījumu jūs citējat, norāda, ka laikā no 2007. līdz 2014. gadam ir samazinājies gandrīz visu kultūras aktivitāšu apmeklējums: https://culturelablv.files.wordpress.com/2015/09/infogramma_final.jpg. Neatradu arī datus par jūsu minēto 2016. gadu. Vai šie dati ir slepeni? KM mājaslapā atradu tikai 2014. gada ierakstu - http://www.km.gov.lv/lv/jaunumi/?news_id=5981.Labprāt iepazītos arī ar datiem par 2016. gadu, ja tādi ir! Atgriežoties pie statistikas rīka, kur-saskaņā ar medijos izskanējušo informāciju iepirkumu procedūrā pieļauti pārkāpumi, kā rezultātā ES fondu finansējums ir samazinājies par vairāk ne kā 180 tūkstošiem eiro! Bija tā vai nebija ar “čiks vien”, “kosmiska mēsla”,”murga” kā mediju komentāros tiek dēvēta www.kulturaskarte.lv? Projekta trešā kārta bija vērsta uz lietotāju loka paplašināšanu, piedāvājot kultūras informācijas meklētāju un kultūrtūrisma e-pakalpojumus (saskaņā ar Kultūras informācijas sistēmu centra vadītāja Armanda Magones preses konferencē pausto).Līdz ar to mani sekojošie jautājumi: 

Kāds ir www.kulturaskarte.lv ikdienas apmeklējumu skaits? 

Cik lietotāju ir www.kulturaskarte.lv ? 

Cik regulāri vidēji viens lietotājs www.kulturaskarte.lv veic kādas darbības (ieiet sistēmā, to papildina u.t.t.)? 

Cik izmaksāja mājas lapas mobilā versija? (“Apple" ierīcēm paredzētā aplikācija internetā nav atrodama, “Android” ierīcēs joprojām LNOB vada A.Žagars un tā saucas LNO...) 

Cik reizes mobilās versijas lietotne ir lejupielādēta? 

Cik mēnesī izmaksā www.kulturaskarte.lv uzturēšana? 

Kādus kultūrtūrisma e-pakalpojumus šī mājas lapa piedāvā un kādi ir šo pakalpojumu rezultāti ekonomiski izmērāmās vienībās ? 

Kādas ir līdzšinējās kopējās projekta izmaksas ieskaitot www.kulturaskarte.lv ikdienas uzturēšanu?

Jūs savā vēstulē minējāt: “Pēc pieprasījuma informācija tiek sniegta ārvalstu pētījumiem/datu apkopojumiem (piemēram, Eiropas kultūrpolitikas kompendijam Starptautisks kultūrpolitikas pētniecības portāls "Compendium of Cultural Policies" (http://www.culturalpolicies.net).Datus par Latviju neatrodu plaši pārstāvētus, piemēram šeit http://www.culturalpolicies.net/web/statistics- funding.php?aid=119&cid=80&lid=en .Taču interesanti – Latvija kultūras jomas tēriņos - procentos no IKP apsteidz Vāciju, Norvēģiju, Somiju, kā arī vairākas citas labklājības valstis. Skat: -http://www.culturalpolicies.net/web/statistics-funding.php?aid=232&cid=80&lid=en.
No jūsu vēstules saprotu, ka www.kulturaskarte.lv ir miljona vērts statistikas rīks, bez kā kultūras nozaru institūciju ikdienas darbs šodien vairs nav iedomājams. Varbūt jūsu – KM ierēdņu – darbs bez šāda kosmisku izmaksu “dirižabļa’’ nav iedomājams, taču laimīgā kārtā – kultūra nav tikai institūcijas, kultūra pirmkārt ir cilvēki, kuri katrs savā nozarē, ikdienas var un arī darbojas bez šī neveiklā, pārmērīgi dārgā, lietotājam nedraudzīgā portāla. Gaidīšu skaitļus par www.kulturaskarte.lv darbību! 

Ar cieņu,
Aivars Hermanis

P.S. Paldies, ka pēc raidījuma “Krustpunktā” izlabojāt novecojušās ziņas par LNOB, tomēr par Raimondu Paulu, kā arī daudziem citiem Latvijai nozīmīgiem kultūras darbiniekiem un notikumiem portālā ziņas joprojām nav atrodamas. Portāla “dzinējs” strādā ekstrēmi lēni ! Nav noprotams, vai portāls pieprasīto informāciju vēl turpina meklēt, vai ir jau “uzkāries”. 

           P.S.P.S Diemžēl uz manis uzdotajiem jautājumiem KM atbildes tā arī nesniedza ...

Share this page